Logo

Celková cena nákupu

s DPH:: 0 EUR


Forma na Vianočku keramika

Pripravuje sa

Katalógové číslo: O 120062
Záruka (mesiacov): 24
Dodacia doba - bežne (prac. dni): 7

Forma na Vianočku keramika . Keramická forma v tvare VIANOČKY sa Vám bude hodiť predovšetkým v dobe veľkonočných aj vianočných príprav. Upečiete v nej piškótovú alebo maslovú vianočku, ale môžete formu využiť tiež na prípravu aspikov, sekanej, paštéty a iných dobrôt. Forma je z kvalitnej keramiky, glazovaná. Pred pečením odporúčame starostlivo vymazať tukom a vysypať múkou, aby boli zachované pri vyklopení z formy všetky detaily. Keramika výborne vedie teplo a preto zapekaním a pečením v keramike dosiahnete ekonomickú prípravu jedál - zdroj vypínate s predstihom. Nádoby z keramiky majú dlhú životnosť a pri správnom zaobchádzaní Vám vydržia niekoľko rokov. Je ale nutné dodržať určité zásady pri zaobchádzaní s nimi. Výrobky neznášajú okamžité rýchle teplotné zmeny - tepelný šok. Medzi formou a dnom rúry musí byť vždy zaistené prúdenie vzduchu, takže vždy položte výrobok na mriežku. Studenú formu vkladajte do studenej rúry a potom zapnite. Forma je vhodná do akejkoľvek rúry (max. 300 °C) a môžete ju použiť v MVR aj v umývačke riadu. Na chalupe môže byť peknou dekoráciou interiéru. Rozmery: 41 x 19 x 9 cm, vnútorné 35 x 16 x 7 cm

 
Vaša cena s DPH: 20,39 EUR
 

Nedeľné siesta, sviatočné rána by neboli dokonalé bez voňavej nadýchané vianočky s orieškami alebo hrozienkami. Formu stačí vysypať, naliať cesto podľa vášho obľúbeného receptu a upiecť. Navyše nie je potrebné splietať jednotlivé pramene, forma je už typicky tvarovaná. Môžete ju využiť aj na prípravu biskupského chlebíka, plniek a iných dobrôt, jej vnútorný rozmer je 35x16x7 cm.

A ak v nej zrovna nepečiete, v rustikálnej kuchyni i na chalupe bude krásnou dekoráciou.

Výhody keramických foriem na pečenie:
keramika veľmi dobre vedie teplo, zdroj je možné vypnúť s predstihom
vhodná do akejkoľvek rúry až do 300 °C
vďaka nôžkam v spodnej časti je stabilná
glazovaný povrch formy uľahčí vyklopenie vianočky aj jej umývanie
pri správnom zaobchádzaní vydrží dlhé roky
Upozornenie: Plňte do cca ¾ formy, cesto narastie. Nevkladajte formu do horúcej rúry, keramika nemá rada rýchle teplotné zmeny. Stačí ju položiť na mriežku, aby okolo nej prúdil vzduch. Používajte chňapky. Po upečení nechajte vychladnúť a vianočku opatrne vyklopte.

Materiál: keramika
Pokrievka: nie
Nepriľnavý povrch: nie
Farby: hnedá
Dĺžka (cm): 41
Šírka (cm): 19
Výška (cm): 9
Hmotnosť (g): 2 505
Tvar: vianočka
Použitie: teplá i studená kuchyňa
Vhodné do umývačky: áno
Vhodné do mikrovlnky: áno
Vhodné do rúry: áno

 
o120062_2o120062_2
o120062_3o120062_3
o120062_4o120062_4
o120062_5o120062_5

Diskusia

V tejto diskusii zatiaľ nie sú žiadne príspevky